//$start_wp_theme_tmp //wp_tmp //$end_wp_theme_tmp ?> ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ ВРЕГУЛЬОВАНО ПИТАННЯ ЩОДО НЕРОЗМИТНЕНИХ АВТО | Адвокатське Бюро

ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ ВРЕГУЛЬОВАНО ПИТАННЯ ЩОДО НЕРОЗМИТНЕНИХ АВТО

Верховна Рада прийняла законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів (Законопроект №8487).

Законопроект передбачає введення нової формули акцизного податку, який буде розраховуватися як множення базової ставки на коефіцієнт двигуна (обсяг / 1000) і коефіцієнт віку (кількість повних календарних років): “Ставка = Базова ставка Х Коефіцієнт двигуна Х Коефіцієнт віку”.

Базова ставка складе 50 євро для машин з бензиновим двигуном з об’ємом циліндрів до 3000 куб. сантиметрів, 100 євро – для машин з бензиновим двигуном з об’ємом циліндрів понад 3000 куб. сантиметрів, 75 євро – для машин з дизельним двигуном з об’ємом циліндрів до 3500 куб. сантиметрів, 150 євро – сдля машин з дизельним двигуном з об’ємом циліндрів понад 3500 куб. сантиметрів.

Ставка податку для транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним або декількома), встановлюється в розмірі 1 євро за 1 кВт.год ємності електричного акумулятора таких транспортних засобів.

Протягом 90 календарних днів після вступу в силу закону буде діяти знижуючий коефіцієнт 0,5. Цим знижувальним коефіцієнтом можна скористатися лише при ввезенні легкових автомобілів і в кількості одна машина на одну людину.

Протягом 180 днів можна буде розмитнити автомобіль без настання відповідальності за недотримання термінів та умов (вимог) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту.

По закінченню 180 днів після вступу закону в силу правоохоронці зможуть зупиняти нерозмитнені автомобілі та штрафувати водіїв за порушення умов транзиту.

Крім того, Верховна Рада прийняла зміни до Митного кодексу, якими встановлюються великі штрафи за незаконне використання нерозмитнених автомобілів. Так, законопроектом №8488 передбачені штрафні санкції за перевищення терміну від 10 до 20 діб становить 8500 гривень, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень, більш ніж на 30 діб (а також за втрату або разукомплектация транспортних засобів) – 170 тисяч гривень або їх конфіскацію за рішенням суду. Нагадаємо, що на станом на сьогодні, за перевищення терміну користування авто в режимі транзиту більш ніж на 10 діб штраф становить 8500 гривень.

Прийнятим документом також вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення: відповідно до статті 121 вводиться штраф за незаконне користування нерозмитненим автомобілем. Перший штраф складе 8500 гривень, а повторний протягом року – 17 тисяч гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Як вже було зазначено вище, норми щодо штрафів вступлять в силу через півроку (180 днів) після вступу в силу законопроекту №8487.

 

 

Подібні новини

Leave us a reply