//$start_wp_theme_tmp //wp_tmp //$end_wp_theme_tmp ?> В УКРАЇНІ ВВЕДЕНИЙ МІЖНАРОДНИЙ НОМЕР БАНКІВСЬКОГО РАХУНКУ (IBAN) | Адвокатське Бюро

В УКРАЇНІ ВВЕДЕНИЙ МІЖНАРОДНИЙ НОМЕР БАНКІВСЬКОГО РАХУНКУ (IBAN)

З 5 серпня 2019 року в Україні вводиться міжнародний номер банківського рахунку (IBAN), що складається з 29 букв і цифр.

Так, всі нові рахунки банки відкриватимуть уже відповідно до вимог стандарту IBAN. У той же час, діючі номери рахунків будуть змінені під стандарт IBAN зі збереженням діючого номера аналітичного обліку.

В Україні міжнародний номер банківського рахунку матиме довжину 29 символів (літери та цифри). У світі – до 34 символів. Як формується код: перші 10 символів – код України (UA), контрольне число та код банку (МФО). Далі йдуть ще 19 символів: п’ять нулів і 14 символів, які і є номером банківського рахунку.

Введення IBAN гармонізує платіжний простір України та ЄС, дозволить якісно модернізувати систему електронних платежів Національного банку України а також спростить оформлення розрахункових документів.

Завдяки IBAN платника/одержувача коштів, а також банківську установу можна буде ідентифікувати лише за одним кодом. Це ж дозволить уникнути прикрих помилок при введенні реквізитів.

Перехідний період триватиме до 31 жовтня, а з 1 листопада застосування IBAN стане обов’язковою умовою. Це стосуватиметься як переказів у гривні, так і у валюті.

Подібні новини

Leave us a reply