//$start_wp_theme_tmp //wp_tmp //$end_wp_theme_tmp ?> ЗБІЛЬШЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ | Адвокатське Бюро

ЗБІЛЬШЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ

З лютого 2018 року починає діяти Закон № 2234-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів» (http://zakon3.rada.gov.ua / laws / show / 2234-19), що посилює відповідальність злісних неплатників аліментів.

Так, відповідно до Закону № 2234-VIII, при наявності заборгованості зі сплати аліментів, що перевищує суму платежів за три місяці, стягувач має право звернутися до відповідних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення – ухилення від сплати аліментів.

Якщо аліменти не сплачуються понад 6 місяців, держвиконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 КпАП, і направляє його для розгляду в суд за місцезнаходженням органу ДВС.

Крім того, в разі наявності заборгованості зі сплати аліментів понад 6 місяців, держвиконавцем виноситься постанова про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду боржника за межі України, управління транспортними засобами, користування зброєю та полювання. Також боржника позбавляють права вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за межі України.

Разом з прийняттям закону № 2234-VIII, починає працювати реєстр боржників по аліментах. Інформація про неплатників аліментів, які мають борги по сплаті аліментів більше 3 місяців, міститься у вільному доступі в Єдиному реєстрі боржників (https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors).

Подібні новини

Leave us a reply