//$start_wp_theme_tmp //wp_tmp //$end_wp_theme_tmp ?> ЗМІНЕНО ПОРЯДОК ВЕДЕННЯ ЄДИНОГО РЕЄСТРУ ДОСУДОВИХ РОЗСЛІДУВАНЬ | Адвокатське Бюро

ЗМІНЕНО ПОРЯДОК ВЕДЕННЯ ЄДИНОГО РЕЄСТРУ ДОСУДОВИХ РОЗСЛІДУВАНЬ

Відповідно до наказу від 31 січня 2019 року № 16, який набув чинності 26 березня, Генеральною прокуратурою України змінено порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Так, відтепер органи Державної кримінально-виконавчої служби позбавлені функцій реєстратора та не є користувачами ЄРДР. Також визначено, що тепер до Єдиного реєстру досудових розслідувань крім дати затримання особи вноситься дата звільнення такої особи.

Крім того, однією з істотних змін є уточнення строків внесення відомостей до ЄРДР, а саме про:

– дату складання (скасування) повідомлення про підозру, дату і час вручення повідомлення про підозру, зміну раніше повідомленої підозри – невідкладно;

– продовження строків досудового розслідування прокурором (статті 219, 295, пункт 1 частини третьої статті 294 КПК України) – протягом 24 годин з моменту задоволення прокурором клопотання з цих питань;

– продовження строків досудового розслідування слідчим суддею (статті 219, 295 1, пункти 2, 3 частини третьої статті 294 КПК України) – протягом 24 годин з моменту постановлення ухвали про задоволення слідчим суддею клопотання з цих питань.

Також, в новій редакції викладено витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. До витягу включається номер та дату реєстрації кримінального провадження (виділення матеріалів досудового розслідування).

Надання витягу з Реєстру на всіх стадіях кримінального провадження, а також копії інформації, яка міститься у Реєстрі, у конкретному кримінальному провадженні до закінчення досудового розслідування здійснюється реєстраторами, уповноваженими на здійснення досудового розслідування та нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва у ньому.

Реєстраторами ЄРДР є:

– прокурори, у тому числі керівники прокуратур;

– керівники органів досудового розслідування;

– слідчі органів прокуратури, поліції, безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства та органів Державного бюро розслідувань; детективи підрозділів детективів та внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України (далі – Національне бюро), уповноважені здійснювати досудове розслідування кримінальних правопорушень.

 

 

Подібні новини

Leave us a reply