//$start_wp_theme_tmp //wp_tmp //$end_wp_theme_tmp ?> Зміни в оподаткуванні спадщини та подарунків | Адвокатське Бюро

Зміни в оподаткуванні спадщини та подарунків

Верховною Радою прийнятий Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини». Прийняті зміни, головним чином, стосуються оподаткування спадщини та подарунків, отриманих родичам другого ступеня споріднення.

Так, спадщина, отримана спадкоємцями другого ступеня споріднення, також буде обкладатися прибутковим податком за нульовою ставкою, як і спадок від родичів першого ступеня споріднення. Нагадаємо, що до першого ступеня споріднення фізичної особи віднесені батьки, подружжя, діти (в тому числі й усиновлені), а родичами другого ступеня споріднення вважаються рідні брати і сестри, бабусі і дідусі, онуки.

Що стосується оподаткування подарунків, подарунки від родичів першого та другого ступеня споріднення будуть обкладатися податком за нульовою ставкою, а від більш далеких родичів, друзів, знайомих – за ставкою 5%. З подарунків, отриманих від нерезидента України, або ж від резидента нерезидентом України доведеться заплатити в бюджет 18%. Подарунки від юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців будуть обкладатися податком як додаткове благо, тобто також за ставкою 18%.

Варто відзначити, що змінами передбачено, що в разі успадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. Також не проводиться оцінка об’єктів, подаровані платнику податку, якщо вони оподатковуються за нульовою ставкою. В інших випадках отримання доходів у вигляді об’єктів спадщини або подарунків об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів, яка визначається відповідно до закону.

Подібні новини

Leave us a reply