//$start_wp_theme_tmp //wp_tmp //$end_wp_theme_tmp ?> ЗМІНИ В ПРОЦЕДУРІ ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ З 1 ЛИСТОПАДА | Адвокатське Бюро

ЗМІНИ В ПРОЦЕДУРІ ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ З 1 ЛИСТОПАДА

Як зазначила перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова, вже третій рік поспіль у ЗМІ поширюється неправдива інформація, що з 1 листопада громадяни будуть позбавлені можливості оформляти спадщину та укладати договори дарування, але це не так. І сьогодні, і з першого листопада всі громадяни зможуть безперешкодно звертатися як до державного, так і до приватного нотаріусів для оформлення спадщини та укладення договорів дарування.

ЗМІ, які поширюють цю новину, посилаються на Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України та постанову Кабінету Міністрів України 2013 року щодо проведення оцінки для цілей оподаткування, яка стосувалася реформування сфери оціночної діяльності, в якій йшлося про те, що зникнуть оцінювачі, які зможуть проводити оцінку майна при даруванні та спадкуванні. Однак, ця постанова втратила чинність ще в серпні 2014 року, а особами які мають право визначати оціночну вартість є суб’єкти оціночної діяльності, які відповідають кваліфікаційним вимогам і мають відповідний сертифікат. Таким чином, діюим законодавством не передбачено обов’язковості проведення незалежної оцінки майна у випадку спадкування або дарування.

Крім того, Олена Сукманова зазначила, що право на оформлення договорів дарування та оформлення спадщини на сьогодні встановлено Цивільним кодексом України, зміни до якого не вносилися, тому проблем при їх укладенні та оформленні на сьогодні у громадян не повинно виникати.

Подібні новини

Leave us a reply