//$start_wp_theme_tmp //wp_tmp //$end_wp_theme_tmp ?> КСУ ВИЗНАВ НЕКОНСТИТУЦІЙНИМ ЗАСТОСУВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО АРЕШТУ ДО ЗАКІНЧЕННЯ СТРОКУ НА АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ | Адвокатське Бюро

КСУ ВИЗНАВ НЕКОНСТИТУЦІЙНИМ ЗАСТОСУВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО АРЕШТУ ДО ЗАКІНЧЕННЯ СТРОКУ НА АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ

Велика палата Конституційного суду України на пленарному засідання розглянула справу за конституційним поданням Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо відповідності Конституції України положень частини першої статті 294 та статті 326 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до положень вищезазначенних статей, постанови про накладання адміністративного арешту виконуються негайно після іх винисення. На думку автора клопотання оспорювані положення Кодексу нівелюють ефективність апеляційного оскарження рішень про застосування адміністративного арешту у разі посановлення судами першої інстанції “помилкових або неправосудних рішень”

За юридичною позицією Конституційного суду України право судового захисту як вид державного захисту прав і свобод людини і громадянина передбачає і конкретні гарантії ефективного поновлення в правах шлахом здійснення правосуддя. Таке право не може бути обмежене навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Заслухавши доповідачів по справі Конституційний суд України дійшов висновку, що положення частини першої статті 294 та статті 326 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими передбачено, що постанова суду першої інстанції про застосування адмінистративного арешту набирає законної сили та виконується негайно, встановлюють обмеження прав на судовий захист та апеляційне оскарження. Таке обмежння конституційних прав не узгоджується з принципами верховенства права, не є пропорційними, обгрунтовними та суспільно необхідними.

З повним текстом Рішення можна ознайомитись за посиланням: http://www.ccu.gov.ua/sites/default/files/docs/10_p_2018.pdf

Подібні новини

Leave us a reply