//$start_wp_theme_tmp //wp_tmp //$end_wp_theme_tmp ?> НБУ ЗАТВЕРДЖЕНО МЕХАНІЗМ ПОВІДОМЛЕННЯ БАНКАМИ ВИКОНАВЦІВ ПРО РАХУНКИ БОРЖНИКІВ | Адвокатське Бюро

НБУ ЗАТВЕРДЖЕНО МЕХАНІЗМ ПОВІДОМЛЕННЯ БАНКАМИ ВИКОНАВЦІВ ПРО РАХУНКИ БОРЖНИКІВ

Національний банк України визначив механізм повідомлення банками органу державної виконавчої служби або приватного виконавця (далі – виконавець) про рахунки фізичних осіб, внесених до Єдиного реєстру боржників.

Так, банк зобов’язаний перевірити наявність інформації про клієнта-фізичну особу у день відкриття або закриття її рахунку у Єдиному реєстрі боржників. Якщо рахунок відкривається на ім’я фізичної особи, внесеної до Єдиного реєстру боржників, зокрема через відокремлені підрозділи банку, або здійснюється закриття рахунка такою особою, банк зобов’язаний у день відкриття або закриття рахунка повідомити про це зазначених у Єдиному реєстрі боржників виконавців.

Відповідний механізм та форму повідомлення містить Положення про порядок надання банками інформації про відкриття/закриття рахунків фізичних осіб, унесених до Єдиного реєстру боржників, до органів державної виконавчої служби або приватних виконавців (далі – Положення).

Положення, розроблене на виконання вимог законодавства України, сприятиме, зокрема:

—      запобіганню відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників;
—      посиленню захисту прав і інтересів дітей, покращенню їх матеріального забезпечення у випадках, якщо батьки не дійшли згоди щодо способу утримання дітей і такий спосіб утримання дітей визначається судом.

З офіційним повідомленням НБУ можна ознайомитись за посиланням:  https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=92541481

Подібні новини

Leave us a reply