//$start_wp_theme_tmp //wp_tmp //$end_wp_theme_tmp ?> ПОРЯДОК ДІЙ У ВИПАДКУ ПОШКОДЖЕННЯ АВТОМОБІЛЯ ВНАСЛІДОК НЕЗАДОВІЛЬНОГО СТАНУ ДОРІГ | Адвокатське Бюро

ПОРЯДОК ДІЙ У ВИПАДКУ ПОШКОДЖЕННЯ АВТОМОБІЛЯ ВНАСЛІДОК НЕЗАДОВІЛЬНОГО СТАНУ ДОРІГ

Відповідно до пункту 1.10. Правил дорожнього руху (далі – ПДР України), дорожньо-транспортна пригода (далі – ДТП) – подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки. 

Оскільки будь-який інцидент на дорозі, що призвів до будь-якого пошкодження автомобіля є дорожньо-транспортною пригодою, водію автомобіля, який потрапив у яму або вибоїну та отримав будь-які пошкодження необхідно діяти відповідно до вимог п. 2.10. ПДР України – як і в разі аварії з якоїсь іншої причини:

  1. Негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди
  2. Якщо є потерпілі, вжити можливих заходів для надання їм домедичної допомоги, викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги 
  3. Увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки
  4. Не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди
  5. Повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських

До прибуття поліцейських необхідно сфотографвати та/ або записати на відео дорожню обстановку – стан дороги, дефекти полотна, що стали причиною ДТП. Робити це обов’язково з прив’язкою до орієнтирів, якими можуть бути будинки, дорожні та кілометрові знаки, опори електропередач, зупинка, заправка, тощо. Також ретельно зафіксуйте пошкодження авто.

По приїзду правоохоронців необхідно наполягати на складанні протоколу за ч. 4 ст. 140 Кодексу України про адмін. правопорушення та скласти схему місця аварії, в якій детально повинні бути вказані дефекти асфальту, що стали причиною ДТП, з їх прив’язкою до краю дороги, розділювальній смузі та зазначеними вами орієнтирами.

Також необхідно зафіксувати факт порушення правил, норм і стандартів утримання автомобільних доріг, яке спричинило за собою аварію, пошкодження транспортних засобів чи іншого майна – прослідкуйте, щоб в адміністративному протоколі поліцейські обов’язково вказали, що причиною ДТП стало саме незадовільний стан дорожнього полотна. 

Крім того, бажано попросити поліцейських викликати представників дорожньої служби, яка відповідає за дану ділянку дороги. Дорожники повинні скласти акт обстеження ділянки вулично-дорожньої мережі. Якщо з автодору на виклик ніхто не приїхав, це вказується в акті поліцейських.

Після складання всіх документів, вимагайте у поліцейських довідку про пошкодження автомобіля, копію протоколу, схеми ДТП та інші матеріали.

Після оформлення ДТП зверніться до експертів, щоб вони провели автотоварознавче дослідження. Вони повинні встановити розмір збитку і оцінити вартість ремонту авто.

Протокол, який працівники поліції склали за ч. 4 ст. 140 КУпАП, буде направлений до суду. 

Якщо суд підтвердить вину дорожньої служби, можна звертатися із цивільним позовом до дорожньої служби та відсудити свої кошти. Якщо суд не підтвердить вину дорожньої служби, процес доказування вини дорожньої служби та подальшого відшкодування збитків буде складнішим, але можливим. Беріть всі вище перелічені докази (фото, відео, схеми, свідків, рахунки, оцінку, чеки) та звертайтеся до дорожньої служби із цивільним позовом – Закон України “Про автомобільні дороги” гарантує право водіїв на безпечне і зручне пересування та дає право вимагати відшкодування збитків за поломку автомобіля через незадовільний стан доріг або неприбраний сніг. 

Необхідно зазначити, що автодорожня служба не відшкодує збитки, якщо на дорозі був встановлений знак, що попереджає про “нерівну дорогу”. Також варто звернути увагу на те, що поліція може оформити ДТП з вини водія, тому потрібно стежити за тим, що фіксують правоохоронці.

Подібні новини

Leave us a reply