//$start_wp_theme_tmp //wp_tmp //$end_wp_theme_tmp ?> СКАСОВАНО ОБОВ’ЯЗКОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ КНИГИ ВІДГУКІВ ТА ІНШІ ЗМІНИ В СФЕРІ ТОРГІВЛІ | Адвокатське Бюро

СКАСОВАНО ОБОВ’ЯЗКОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ КНИГИ ВІДГУКІВ ТА ІНШІ ЗМІНИ В СФЕРІ ТОРГІВЛІ

З набуттям чинності Постанови Кабміну від 6 березня № 168 було внесено ряд змін в Порядок провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів.

Так, однією з основних змін є скасування обов’язкового застосування Книги відгуків та пропозицій суб’єктами господарювання сфери торгівлі. Також зазначений обов’язок касирів та продавців  заокруглювати загальні суми розрахунків у чеках, якщо в касі відсутні монети дрібних номіналів для видачі здачі. Заокруглення відбувається згідно з постановою Нацбанку про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів.

Крім того, встановлено, що касир та інший працівник, які мають право одержувати від споживача гроші за проданий товар, зобов’язані приймати без обмежень банкноти і монети усіх номіналів, які випускає в обіг Національний банк (у тому числі розмінні, обігові монети, пам’ятні та зношені банкноти і монети), що є платіжними засобами і не викликають сумніву в їх справжності та платіжності, за номінальною вартістю.

Також касири і продавці мають забезпечувати наявність у касі банкнот і монет для видачі здачі (крім тих, карбування та випуск в обіг / додатковий випуск в обіг яких припинено Національним банком).

Повний текст Постанови Кабміну:
https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-dku-provadzhennya-torgovelnoyi-diyalnosti-ta-pravil-torgovelnogo-obslugovuvannya-na-rinku-spozhivchih-tovariv

Повний текст Постанови Нацбанку:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0025500-18

Подібні новини

Leave us a reply