//$start_wp_theme_tmp //wp_tmp //$end_wp_theme_tmp ?> СУДОВА ПРАКТИКА: ПОДАТКОВИЙ БОРГ НЕ ПІДЛЯГАЄ СТЯГНЕННЮ ЗІ СПЛИНОМ ТРЬОХ РОКІВ | Адвокатське Бюро

СУДОВА ПРАКТИКА: ПОДАТКОВИЙ БОРГ НЕ ПІДЛЯГАЄ СТЯГНЕННЮ ЗІ СПЛИНОМ ТРЬОХ РОКІВ

Під час розгляду справи №807/2097/16, колегія суддів Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду постановила, що  податковоий борг визнається безнадійним та підлягає списанню разом з нарахованими на нього пенею та штрафними санкціями у випадку спливу 1095-денного строку з дня виникнення такого боргу.

Відповідно до постанови,  фізична особа — підприємець звернулася до  Касаційного адміністративного суду з касаційною скаргою на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду та Львівського апеляційного адміністративного суду у справі за позовом Державної податкової інспекції про стягнення податкового боргу,  посилаючись на неправильне застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просив скасувати оскаржувані судові рішення й ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Касаційна скарга мотивована тим, що судами попередніх інстанцій не досліджено в повному обсязі за який період і з якого часу нараховується пеня при зарахуванні коштів до Державного бюджету.

Дослідивши обставини справи, колегія КАС зробила висновок, що строк звернення органу контролю з позовом про стягнення суми боргу відповідно до ст.102 Кодексу адміністративного судочинства сплив у 2012 р., а тому орган контролю не мав права у 2016 р. звертатися до суду з вимогами про стягнення пені, нарахованої на суму податкового боргу, погашену після закінчення 1095-денного строку з дня його виникнення.

Таким чином, в разі спливу 1095 денного строку з дня виникнення податкового боргу, такий борг визнається безнадійним та підлягає списанню, у тому числі пеня та штрафні санкції, а відтак з того часу в податкового органу відсутнє право вживати будь-які заходи щодо стягнення такої суми боргу.

Ознайомитися з повним текстом постанови можна в Єдиному державному реєстрі судових рішень, перейшовши за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/72064995

Подібні новини

Leave us a reply